Kto bude zodpovedný za vakcinačnú apokalypsu?

12. novembra 2021, bonum, Nezaradené

Veda je o pripúšťaní neznámeho, nie o slepej viere. Toto vie každý skutočný vedec. Ak to nevie a nepripúšťa, nie je to vedec, len človek s titulmi, ktorý donekonečna kopíruje to, na čo už pred ním prišli iní.

Pred niekoľkými mesiacmi takíto kopírovači začali slepo opakovať to, čo im niekto podsunul. Že (experimentálna) vakcína je riešenie, sloboda, kultúra, vzdelanie…, že zastaví šírenie covidu. Len na malé výnimky takmer nikto nepripúšťal (a stále nepripúšťa), že to môže byť inak. Ešte doteraz tejto demagógii, žiaľ, verí väčšina ľudí, ktorí sú už ako tá žaba v kastróle. Voda sa zohrieva a žaba netuší, že sa v nej môže uvariť, ak zavčasu nevyskočí. Keby sa mnohí s otvorenými očami pozerali a s nastraženými ušami načúvali tomu, čo sa deje, nemohli by slepo veriť a nepodľahli by. Za mnohé prípady stačí jeden.

Portál Webnoviny, 7.10.2021 zverejnil článok o tom, že v Nemecku je už úplne zaočkovaných takmer 80% populácie a 84% dostalo aspoň 1. dávku. Nemci sa veľmi potešili, lebo takéto vysoké čísla sami nečakali. https://www.webnoviny.sk/vzdravotnictve/ockovanie-v-nemecku-bura-predpoklady-aspon-jednu-davku-dostalo-priblizne-84-percent/

Portál Aktuality 10.11.2021 (teda o mesiac neskôr) už uverejňuje článok o tom, že v Nemecku dosiahli nový rekord – najviac pozitívnych od začiatku pandémie! Ešte raz. NAJVIAC POZÍTÍVNYCH OD ZAČIATKU PANDÉMIE, teda od marca 2020! A keďže oslabení očkovaní sa spravidla netestujú, šírenie vírusu nabralo na šialených obrátkach.

https://www.aktuality.sk/clanok/0hrw501/koronavirus-v-nemecku-pribudlo-najviac-nakazenych-od-zaciatku-pandemie-covid-19/

Nemecko je pritom len jednou z mnohých krajín. Potrebuje toto ešte nejaký komentár? Kde je ona povestná ochrana, ktorú vedci a farma-firmy sľubovali. Očkovaní ľudia nie sú vôbec chránení pred ochorením. Práve naopak, majú kvôli vakcíne omnoho oslabenejšiu imunitu a očkovanie ďalšími a ďalšími dávkami ich imunitu oslabí ešte viac. A všetky ďalšie keci, ktoré to akože „vedecky“ vysvetľujú, môžeme rovno spláchnuť do záchoda. Ak holým faktom niekto neverí, tomu už nepomôže ani svätená voda.

Takže poďme o rok, dva, desať do budúcnosti. Pripúšťa dnes niekto, že situácia sa môže uberať úplne iným smerom? Čo ak spása menom vakcína, ktorá nebola štandardne vyvíjanou vakcínou a stále je v režime núdzového použitia, začne masovo po celom svete spôsobovať zaočkovaným ľuďom vážne zdravotné problémy? Ako sa s týmto vysporiadajú štáty, vlády, zdravotníctvo, ekonomika? Ako sa s tým vysporiadajú dnešní bohorovní „vedci“, ktorí robia experimentálnej vakcíne nebývalú reklamu? A ako by sa k tomu mali postaviť tí, čo sa zaočkovať nedali?

Hovoríte, že to sa stať nemôže? Ako to viete? Kde beriete istotu?

Jedno však isté je. Zodpovednosť za to nepreberie nikto. Ani farmaceutické firmy, ani vedci, ani vlády, ani médiá. Na Vašu otázku, ako sa to, preboha, mohlo stať a čo máte robiť Vám nikto neodpovie. Vo vedení farma-firiem a v politických štruktúrach väčšiny krajín sveta sa medzitým vymenia ľudia.  A prípadné dokazovanie viny a odškodňovanie je v takýchto prípadoch behom na veľmi dlhé trate. Média? O slobode nemôže byť ani reči. Väčšina z nich ostane naďalej hlúpa, poplatná a opakujúca nezmysly svojich chlebodarcov. A vedci? Nuž, budú si tichúčko bádať a kopírovať ďalej. Budú argumentovať, že toto nemohli vedieť, predvídať, veď čísla ukazovali na iný vývoj situácie… História ukazuje, že málokto z nich našiel odvahu pripustiť si, že sa jeho vedecká teória uberala nesprávnym smerom, že to bola slepá ulička. Máloktorý skutočný vedec, ktorého teória sa v danej dobe vymykala vedeckému mainstreamu, sa dočkal ospravedlnenia a uznania za svojho života. Za všetkých len jedno meno. Ignác Semmelweis. Nič Vám to meno nehovorí? Ignác Semmelweis bol viedenský lekár – pôrodník, ktorý žil pred 200 rokmi. Bol priekopníkom hygieny v časoch, keď medicína ešte netušila nič o maličkých tvoroch zvaných baktérie. Počas celého života sa snažil o dôležitosti hygieny rúk presvedčiť svojich kolegov aj ďalších lekárov v Európe, avšak bez úspechu. Mnohí o ňom tvrdili, že je touto myšlienkou posadnutý. Preto ho zavreli do psychiatrickej liečebne. Tam bol dobitý a o dva týždne zomrel na krvnú infekciu. Krutý osud pre človeka, ktorý sa snažil zachraňovať životy. Aj dnešní vedci, ktorí upozorňujú na vážnosť situácie a na vec majú iný názor ako väčšina (klobúk dole pred ich odvahou), sú vystavovaní lynču zo strany kolegov, vedeckých inštitúcií, spoločenských autorít a médií.

Teórie o údajných konšpiráciách už začínajú byť nudné, trápne, ba podozrivé. Vyvolávanie strachu naberá na obrátkach, aké sme v novodobej histórii nezažili. Verejný priestor ovládli vaxeri a iní šialenci. Provokujú, terorizujú, ohrozujú, vyhrážajú sa. Oni určujú témy. Absurdné. Je najvyšší čas to zastaviť. Vírusy podobné covidu tu totiž budú s nami ešte dlho, stále v nových a nových mutáciách, takže účinná a pre všetkých bezpečná vakcína sa v podstate nedá vyrobiť. S vírusmi, tak ako s inými potenciálnymi rizikami, sa dá len dôstojne, bez strachu a správne žiť, kým ďalšie a ďalšie generácie neprinesú lepšie a dokonalejšie riešenia.

No ak ste si absolútne istý svojim „vakcinačným“ krokom a nepripúšťate žiadny iný možný vývoj, držím Vám palce. Apropó. Poznáte hru s názvom ruská ruleta…?