Založ si blog

Vláda a média, spúšťače ťažkého priebehu ochorenia Covid

S poľutovaním musíme konštatovať, že priebeh koronavírusu, ktorý sa na planéte Zem vyskytuje celé veky by bol omnoho ľahší, ak by sa v ľuďoch žlčovito neživil strach. Zhrozenie, ktoré je umelo vyvolávané a udržiavané niektorými médiami a vládou SR zásadne prispieva aj k počtu ľudí postihnutých ochorením Covid. Zodpovedná je za to psychosomatika.  Psychosomatika je náuka o vzájomnom prepojení duševných a telesných procesov. To platí samozrejme aj pri liečení ochorení, teda aj Covidu 19. Keďže psychiku od fyziky nemožno oddeliť, psychický tlak vyvolaný na človeku sa musí zákonite prejaviť aj na jeho telesnom, resp. fyzickom zdraví.

Predstavte si, žeby na Slovensku i celom svete jestvovali normálne vlády. V marci roku 2020 by sa informovalo občanov o tom, že je tu nejaký vírus. Pokojne, kľudne, bez emócií… a hlavne s rozumom. Ľudia by dostali inštrukcie, aby sa nezdružovali, aby viac dodržiavali hygiénu. Ozaj? Prečo sa doteraz pri chrípkových epidémiach nerušili verejné podujatia, celoplošne sa nezatvárali školy…? Na to nik neodpovie. Je nebodaj chrípkový vírus iný? Nemôže človeka zabiť? Samozrejme môže. Pamätáte si aj vy tých kolegov, spolužiakov či kamarátov, ktorý v horúčke s nádchou cestovali do práce verejnou dopravou? To nebolo ohrozovanie ľudí? Koľkokrát som sa niekoho pýtal: „Prečo si neostal doma, keď si chorý?“. Odpoveď: „Však ja to zvládnem, nechcem si brať Pn-ku“. Najhoršie je, že práve títo ľudia teraz kričia o zodpovednosti. Boli vtedy zodpovední? Možno kvôli nim umrela staršia pani, ktorá dostala infekciu a jej imunita už nedokázala s chorobou bojovať. Sú to tí istí ľudia, ktorí teraz vykrikujú na neočkovaných ľudí, ktorí majú tú „drzosť“ ísť na verejné zhromaždenie, slová ako opica či dezolát….  Ak ste sa v tom našli, hanbite sa!

Prečo sa informácie nepodávali, a nepodávajú, s použitím rozumu? Pretože je to vysoko účinné. Ľudia žijú doslova v strachu. Jedni pred pandémiou, druhí pred tým, aké sankcie za neposlušnosť na nich zajtra uvalí fašistická vláda. V takomto prostredí vzniká aj väčšia pravdepodobnosť ochorenia na hocakú chorobu. Nie len na vírus. Strach a zhrozenie môže našu psychiku poškodiť nenávratne. Človek sa môže stať až choromyseľným. (Choromyseľný je aj Igor M., no ten diagnózou trpí od narodenia). Načo sú dobré dennodenné hrôzostrašné správy o číslach, okresoch? Komu to prospeje? Prospeje to chorým v nemocniciach? Zdravým pracujúcim? Deťom? Starým ľuďom? Komu? Nikomu. Jedine, ak tým, ktorí tento strach a hrôzu úmyselne vyvolávajú. Tým, ktorí potrebujú ľudstvo na kolenách.

K tomuto stavu zjavne pomohli aj niektoré média, ktoré nekriticky kopírujú propagandu. A ako z tohto celého von? Nepoddať sa! Aj keď je to náročné, nepoddať sa tlaku propagandy a zachovať si zdravú psychiku. Tráviť čas s rodinou, niečo chutné si uvariť, naučiť sa novému remeslu, spraviť si výlet, navštevovať miesta s minimálnou koncentráciou „zarespirátorovaných“… A snažiť sa žiť ako pred tým.

Nad NAKA sa zmráka?

19.08.2022

To čo predvádzajú niektorí príslušníci NAKA v posledných mesiacoch prekračuje všetky medze. Svojvôľa, nezákonnosť, šikana, zastrašovanie a hlúposti spôsobené kŕčom. Určití príslušníci NAKA, otvorene označovaný súčasným šéfom polície ako „naši chlapci“ totiž už vedia, že metódam ich práce bude onedlho koniec. V prírode má všetko svoju prirodzenú [...]

Rusofóbiu nepriniesla vojna na Ukrajine. Ide o dlhodobý program Západu

24.03.2022

Kroky Moskvy na Ukrajine odhalili hlboko zakorenený a latentný rasizmus voči ruskému ľudu, ktorý mnohé západné inštitúcie – v neposlednom rade Hollywood a staršie mainstreamové médiá – kultivujú už príliš dlho. Zo všetkých vojenských operácií, ktoré sa uskutočnili od začiatku milénia – v Afganistane, Iraku, Líbyi a Jemene (uskutočnili ich USA a NATO), je zrazu [...]

COVID je mŕtvy, nech žije vojna. .. ?!

03.03.2022

Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ. Tradičná francúzska fráza pri menovaní nového panovníka je dnes aktuálnejšia, ako kedykoľvek predtým. Za „kráľa“ súčasného sveta dnes nemusíme považovať konkrétnu osobu. Korunovať za vládcu môžeme z hrdosťou problémy ovládajúce ľudstvo, inak povedané, prostriedky na ovládanie ľudskej mysle istými skupinami. Ozaj, [...]

Sanduová

Z moldavčiny je rumunčina. Ako to súvisí s Putinovou agresiou?

25.03.2023 18:00

Moldavská prezidentka Maia Sanduová podpísala dekrét o premenovaní štátneho jazyka krajiny z moldavčiny na rumunčinu. Čo na to Moskva a Bukurešť?

Lászlo Sólymos

Sólymos: Ak v septembri neuspejeme, môže to znamenať koniec menšinovej politiky

25.03.2023 17:50

Najbližšie parlamentné voľby budú podľa neho míľnikom pre menšinovú politiku na Slovensku.

Záborská, Majerský

Majerský nechce na kandidátke KDH Záborskej ľudí. Vyhovárať sa je absurdné, reagovala Kresťanská únia

25.03.2023 15:59, aktualizované: 17:30

Uviedol to predseda KDH po sobotnom zasadnutí Celoslovenskej rady.

Nord Stream

t-online: Na mieste explózií plynovodu Nord Stream operovali ruské vojenské lode

25.03.2023 15:40

Podľa webu t-online.de satelitné snímky ukazujú, že v noci 21. septembra vyplávali z ruskej námornej základne v Kaliningrade najmenej tri podozrivé lode.

bonum

Pravdivé informácie k dôležitým témam na základe overených faktov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 43
Celková čítanosť: 134800x
Priemerná čítanosť článkov: 3135x

Autor blogu

Kategórie