Založ si blog

Vláda a média, spúšťače ťažkého priebehu ochorenia Covid

S poľutovaním musíme konštatovať, že priebeh koronavírusu, ktorý sa na planéte Zem vyskytuje celé veky by bol omnoho ľahší, ak by sa v ľuďoch žlčovito neživil strach. Zhrozenie, ktoré je umelo vyvolávané a udržiavané niektorými médiami a vládou SR zásadne prispieva aj k počtu ľudí postihnutých ochorením Covid. Zodpovedná je za to psychosomatika.  Psychosomatika je náuka o vzájomnom prepojení duševných a telesných procesov. To platí samozrejme aj pri liečení ochorení, teda aj Covidu 19. Keďže psychiku od fyziky nemožno oddeliť, psychický tlak vyvolaný na človeku sa musí zákonite prejaviť aj na jeho telesnom, resp. fyzickom zdraví.

Predstavte si, žeby na Slovensku i celom svete jestvovali normálne vlády. V marci roku 2020 by sa informovalo občanov o tom, že je tu nejaký vírus. Pokojne, kľudne, bez emócií… a hlavne s rozumom. Ľudia by dostali inštrukcie, aby sa nezdružovali, aby viac dodržiavali hygiénu. Ozaj? Prečo sa doteraz pri chrípkových epidémiach nerušili verejné podujatia, celoplošne sa nezatvárali školy…? Na to nik neodpovie. Je nebodaj chrípkový vírus iný? Nemôže človeka zabiť? Samozrejme môže. Pamätáte si aj vy tých kolegov, spolužiakov či kamarátov, ktorý v horúčke s nádchou cestovali do práce verejnou dopravou? To nebolo ohrozovanie ľudí? Koľkokrát som sa niekoho pýtal: „Prečo si neostal doma, keď si chorý?“. Odpoveď: „Však ja to zvládnem, nechcem si brať Pn-ku“. Najhoršie je, že práve títo ľudia teraz kričia o zodpovednosti. Boli vtedy zodpovední? Možno kvôli nim umrela staršia pani, ktorá dostala infekciu a jej imunita už nedokázala s chorobou bojovať. Sú to tí istí ľudia, ktorí teraz vykrikujú na neočkovaných ľudí, ktorí majú tú „drzosť“ ísť na verejné zhromaždenie, slová ako opica či dezolát….  Ak ste sa v tom našli, hanbite sa!

Prečo sa informácie nepodávali, a nepodávajú, s použitím rozumu? Pretože je to vysoko účinné. Ľudia žijú doslova v strachu. Jedni pred pandémiou, druhí pred tým, aké sankcie za neposlušnosť na nich zajtra uvalí fašistická vláda. V takomto prostredí vzniká aj väčšia pravdepodobnosť ochorenia na hocakú chorobu. Nie len na vírus. Strach a zhrozenie môže našu psychiku poškodiť nenávratne. Človek sa môže stať až choromyseľným. (Choromyseľný je aj Igor M., no ten diagnózou trpí od narodenia). Načo sú dobré dennodenné hrôzostrašné správy o číslach, okresoch? Komu to prospeje? Prospeje to chorým v nemocniciach? Zdravým pracujúcim? Deťom? Starým ľuďom? Komu? Nikomu. Jedine, ak tým, ktorí tento strach a hrôzu úmyselne vyvolávajú. Tým, ktorí potrebujú ľudstvo na kolenách.

K tomuto stavu zjavne pomohli aj niektoré média, ktoré nekriticky kopírujú propagandu. A ako z tohto celého von? Nepoddať sa! Aj keď je to náročné, nepoddať sa tlaku propagandy a zachovať si zdravú psychiku. Tráviť čas s rodinou, niečo chutné si uvariť, naučiť sa novému remeslu, spraviť si výlet, navštevovať miesta s minimálnou koncentráciou „zarespirátorovaných“… A snažiť sa žiť ako pred tým.

Demokracia, si ešte na Slovensku, alebo ti zvoní umieračik?

18.08.2023

Je ešte demokracia súčasťou Slovenska? To je otázka, ktorú si kladú ľudia na Slovensku už dlho, no včera táto otázka eskalovala o to viac. Čo sa to tu vlastne deje pár týždňov pred dôležitými parlamentnými voľbami? Je zarážajúce, že Slovensku vládne samozvaný alipaša – Hamran. Človek ktorý by za demokratických okolností do svojej funkcie ani nebol zvolený, [...]

Nad NAKA sa zmráka?

19.08.2022

To čo predvádzajú niektorí príslušníci NAKA v posledných mesiacoch prekračuje všetky medze. Svojvôľa, nezákonnosť, šikana, zastrašovanie a hlúposti spôsobené kŕčom. Určití príslušníci NAKA, otvorene označovaný súčasným šéfom polície ako „naši chlapci“ totiž už vedia, že metódam ich práce bude onedlho koniec. V prírode má všetko svoju prirodzenú [...]

Rusofóbiu nepriniesla vojna na Ukrajine. Ide o dlhodobý program Západu

24.03.2022

Kroky Moskvy na Ukrajine odhalili hlboko zakorenený a latentný rasizmus voči ruskému ľudu, ktorý mnohé západné inštitúcie – v neposlednom rade Hollywood a staršie mainstreamové médiá – kultivujú už príliš dlho. Zo všetkých vojenských operácií, ktoré sa uskutočnili od začiatku milénia – v Afganistane, Iraku, Líbyi a Jemene (uskutočnili ich USA a NATO), je zrazu [...]

Taiwan, vojaci

USA odklepli spojencom vojenskú pomoc: Taiwanu za osem a Izraelu za 26 miliárd dolárov

20.04.2024 19:51, aktualizované: 20:59

Rad kongresmanov ocenil, že šéf Snemovne Mike Johnson zákony na hlasovanie predložil. Johnson kvôli tomu podľa médií riskuje vlastný post.

nehody

Nešťastný deň pre Brezovú pod Bradlom: Dve nehody a päť zranených. Zasahoval aj vrtuľník

20.04.2024 19:29

Polícia vyšetruje okolnosti dvoch dopravných nehôd, ku ktorým došlo v sobotu v Brezovej pod Bradlom.

loď, trajekt, potopený

V Stredoafrickej republike zahynulo pri potopení sa lode 58 ľudí, smerovali na pohreb

20.04.2024 18:56, aktualizované: 21:33

Podľa svedkov viezla rybárska loď na rieke Mpoko v Bangui viac ako 300 osôb. Pomoc prišla až po 40 minútach.

Čaputová

Prezidentka s tímom vysadila na Záhorí šesťtisíc stromčekov

20.04.2024 18:41

Zuzana Čaputová zasadila strom aj v Malackách v tamojšom Zámockom parku.

bonum

Pravdivé informácie k dôležitým témam na základe overených faktov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 44
Celková čítanosť: 143312x
Priemerná čítanosť článkov: 3257x

Autor blogu

Kategórie