Kam zmizli správy bežných dní? Otázka hodná diplomovej práce na filozofickej fakulte. Pri sledovaní spravodajstva narážame stále dookola na tie isté témy, ktorými nám média podsúvajú „to, čo je pre nás najdôležitejšie“. Všetko sa točí o tom istom a vy už strácate prehľad v ostatných odvetviach, ktoré nie sú schválené tvorcami spravodajstiev. Mnoho ľudí už svoje televízory odkladá na povaly či do pivníc. Ďalšia veľká časť sa od informačných zdrojov odstrihla. Ľudia sú znechutení. Nebaví ich stále počúvať masírovanie mozgov a strašenie problémami sveta. Či večerné televízne správy, krátke spravodajstvo rádií, rôzne diskusie, či už v médiách alebo na sociálnych sieťach. Všetko sa točí o tom istom:
- Koronavírus – Nič dôležitejšie v súčasnosti neexistuje. Žiadne iné choroby ani problémy. Média priam s úžasom a nadšením prezentujú počty nakazených. Na Hepatitídu B zomrie na zemeguli ročne 605 000 ľudí, a to nechcite poznať číselný údaj úmrtnosti na podvýživu. Lekári na Slovensku v januári 2020 zaznamenali len za jeden týždeň 45 000 prípadov respiračných ochorení. Politici strašia koronavírusom, a ten zanecháva v ľuďoch nepríjemné pocity strachu a stresu. Práve stres je ale spúšťačom mnohých chorôb. Rakovina, infarkty… Strach v ľuďoch zanechá ďalekosiahlejšie stopy a zdravotné problémy ako koronavírus. Ten sa ale stal číslom 1 v manipulácií s ľuďmi.
- Hoaxy a dezinformácie – Ak niekto vysloví iný názor, automaticky sa jedná o dezinformáciu. Teda aspoň tak nám to „autority“ prezentujú. Neukázalo sa však viac ráz v histórií, že informácia označovaná za hoax sa neskôr ukázala ako pravdivá? Preto treba dôverovať samému sebe a nie rôznym nadáciám otvorenej spoločnosti, či iným samozvaným „odborníkom“ na konšpirácie. Označovanie informácií proti systému za dezinformácie je základný kameň popierania demokracie a slobody slova. Žiaľ, to sa deje dnes
- Extrémizmus a rasizmus – Ak obhajujete hodnoty svojho slovanského národa, ste podľa istých ľudí extrémista a neonacista. Ak ublížite cigánovi, ste rasista. Ak cigán ublíži vám, on už zrazu rasista nie je. Choré… Priaznivci Slovenského štátu a prvého slovenského prezidenta Jozefa Tisa sú extrémisti. Kto však bol Jozef Tiso ak nie prvý slovenský prezident? Snaha občanov ochrániť si svoje slovenské záujmy je pre isté skupiny neprijateľné, a tak označujú pronárodne zmýšľajúcich ľudí za extrémistov.
- Afroameričania a černoši – Zo zabitia niekoľkokrát trestaného afroameričana dokázali média spraviť martýra ľudí čiernej pleti. Nastali masové protesty a USA je na pokraji občianskej vojny. WHITE LIVES MATTER je rasistické ale BLACK LIVES MATTER je v poriadku. V demokratickej spoločnosti by malo záležať na všetkých životoch rovnako. Zverejňovať by mali s úžasom aj počty zabitých belochov…
- Židia – Večné debaty o potrebe zviditeľňovať holokaust. Nie je už v povedomí ľudí dostatočne zakorenený? Celými dejinami na svete trpeli jednotlivci i národy. Trpeli aj mnohí iní, o ktorých sa mlčí. Aj náš slovenský národ bol mnoho ráz terčom genocíd a drastických metód. Žiaľ, zákon, ktorý zabraňuje slobodu slova v téme holokaustu nám znemožňuje venovať sa tejto téme viac. Zaujímavá je však kniha slovenského dejateľa Ľudovíta Štúra – Slovanstvo a svet budúcnosti.
- LGBTI – Lesby, homosexuáli, transsexuáli, pedofili, zoofili či fekálni fantómovia. Každý z nich sa narodil buď ako muž, alebo ako žena. Taktiež ako muž alebo žena zomrie. Poniektorí prezentátori ľudí so sexuálnymi problémami by si mali zopakovať písomku z biológie na druhom stupni základnej školy. Je však zarážajúce o aké práva sa tieto LGBTI komunity usilujú. Bojujú za rovnaké práva ako majú normálni ľudia. V zákonoch SR však nikde nie je napísané, že by mal mať gay menšie práva. Majú rovnako práva voľného pohybu, práce či zdravotnej starostlivosti. Táto propagácia je však pre zdravú populáciu deštruktívna a nevýhodnými koreňmi sa zakoreňuje hlboko do podvedomia detí, ktoré musia tieto zvrátenosti znášať. Predstavme si preto radšej krásny mladý pár s plným domom detí.
- Zlý komunistický (socialistický) režim – Nátlak v podobe dezinformácií o socializme na Slovensku stupňuje. Priaznivci sú považovaní za neľudských a zažívajú lynč „múdrejšej“ väčšiny. Zaviedol sa taktiež pojem spomienkový optimizmus, ktorý zbastarďuje všetko dobré čo nám predošlý režim priniesol. Množstvo ľudí by už dnes na námestí neštrngalo kľúčmi, ak by sa objektívne pozreli na dnešnú dobu zväčšovania rozdielov medzi chudobnými a bohatými, cenami bytov, pošliapania spoločenských hodnôt, nedostatku voľného času pre kapitalistické vykorisťovanie, mediálnej žumpe či výstavbe infraštruktúry…
Nie je správne úplne sa odstrihnúť od zdrojov cenných informácií. Treba ich však vedome triediť. Netreba si pripustiť nevýhodné správy, stačí ich jednoducho odfiltrovať. My, Slováci, sme mimoriadne výhodný a inteligentný národ. Nedopusťme preto, aby nás utlačil lynč negativizmov väčšiny spravodajstiev. Jedine s pozitívnym myslením sa človek dokáže udržať vo fyzickej a psychickej pohode, ktorá je pre zdravie ľudí nenahraditeľná.
Celá debata | RSS tejto debaty