Založ si blog

Je Vláda SR tak hlúpa alebo tak poplatná cudzím záujmom?

 

Človek si zvykne aj na šibenicu … ale čoho je veľa toho je dosť.

V modernej histórii Slovenska tak tvrdý amaterizmus ako predvádza súčasná vláda nemá obdoby. Možno hovoriť o šikanovaní občanov Slovenska, tých miliónov občanov, ktorí sú ich „zamestnávateľmi“ a z daní ktorých sú každomesačne platení.

Natíska sa klasická otázka: „Cui bono?“ – „Komu to prospeje?“

O čo teda ide? Vládni predstavitelia stále vo väčšom rozsahu zavádzajú rôzne nové reštrikcie, ktoré znevýhodňujú neočkovaných občanov Slovenskej republiky. Vymýšľajú si vedecky nepodložené predstavy, akoby zaočkovaný občan nemohol prenášať a ďalej šíriť COVID 19. Ale opak – teda vedecký názor –  je pravdou. Oficiálne vedecké zdroje totiž uvádzajú toto:

OTÁZKA:Môžem po očkovaní proti COVID-19 nakaziť iných ľudí?

ODPOVEĎ: Zatiaľ nie je známe, či vakcína zabráni prenosu vírusu.

( predposledná strana č.7: https://fnnitra.sk/wp-content/uploads/2021/01/Co-mozete-ocakavat-po-vasom-ockovani-proti-COVID-19_5.jan-2021.pdf  ).

A rovnako leták spoločnosti Pfizer/BioNTech uvádza:

„Zatiaľ nevieme, či vakcína dokáže zabezpečiť, aby ste vírus ďalej nešírili, takže musíte naďalej dodržiavať opatrenia vydané orgánmi verejného zdravotníctva“ (strana č. 7 dole:  https://www.hse.ie/eng/services/news/newsfeatures/covid19-updates/covid-19-vaccine-materials/covid-19-vaccine-translated-materials/pfizer-biontech-comirnaty-vaccine-information-slovak.pdf ).

Táto informácia pendlerov asi nepoteší, nakoľko dokazuje, že si z nich robí Vláda SR totálnu „srandu“. Rovnako nepoteší veriacich, nakoľko nedávno vyšla správa: „Na stretnutí s pápežom sa budú môcť zúčastniť len plne zaočkovaní.
(https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/595063-na-stretnuti-s-papezom-sa-budu-moct-zucastnit-len-plne-zaockovani/ ).

Tak teda dokedy si ešte necháme skákať po hlave? Uvidíme, povedal slepý a išiel do kina na nemý film.

Cui bono? J

 

P.S.: (správa z 18.7.2021) Počet denných prípadov nákazy koronavírusom v Izraeli po prvý raz za štyri mesiace presiahol tisícovú hranicu. Podľa tamojšieho ministerstva zdravotníctva v krajine za uplynulých 24 hodín pribudlo dovedna 1118 nových infekcií, čo je najväčší denný prírastok od polovice marca. Informovala o tom agentúra DPA.

Izraelský premiér Naftali Bennett v piatok počas stretnutia s ministrami a predstaviteľmi bezpečnostných zložiek a zdravotných úradov uviedol, že koronavírusový delta variant spôsobuje nárast infekcií po celom svete, “a to aj v zaočkovaných krajinách ako Spojené kráľovstvo, USA či Izrael”. V tomto duchu poznamenal, že “účinnosť existujúcich vakcín proti variantu delta je slabšia, ako sme dúfali”. Zároveň dodal, že vakcíny samy o sebe problém pandémie nevyriešia. ( https://www.teraz.sk/zahranicie/v-izraeli-pribudlo-najviac-pripadov-od/563637-clanok.html )

 

Moderní inkviziční Šmejdi

14.07.2021

Boj o život a slobodu je vlastný aj omnoho jednoduchším organizmom ako je človek. Ak budeme chcieť chytiť rybu, najskôr bude obchádzať okolo návnady a až potom sa možno nechá oklamať a chytí sa. Ak však urobíme chybu, našu pascu rýchlo odhalí a pomaly odpláva, pre nás do nenávratna. Ostane slobodná. Ak budeme chcieť chytiť dokonca iba obyčajnú vinnú mušku, aj [...]

Kolosálny podvod na cestujúcich vlakom! Už od nedele.

25.03.2021

Rušenie železničných spojov už pred pár dňami nastalo. Od nedele 28.3.2021 nás čaká ďalšie rušenie. Tentokrát však o ňom ešte Ministerstvo dopravy ani ZSSK – národný dopravca neinformovalo! Do plánovaného rušenia ostáva 48 hodín a cestujúca verejnosť o ňom nemá potuchy. Všetkým zmenám grafikonu vždy predchádzala diskusia, návrhy a konečný návrh. [...]

Veľká úmrtnosť. Kvôli COVID-u ? Alebo kvôli zanedbanej starostlivosti? ??

10.02.2021

V decembri roku 2020 údajne na území Slovenska zomrelo najviac ľudí od 2. svetovej vojny. Kvôli čomu? Alebo skôr, kvôli komu??? Údaje zo zdroja TASR (Link: https://www.teraz.sk/slovensko/vlani-zomrelo-v-sr-takmer-59000-ludi/526950-clanok.html) udávajú, že minulý rok bol rekordný v počtoch úmrtí. Ako všetko v dobe covidovej sa samozrejme pripisuje…. no hádajte [...]

smer fico

Smer sa pre novelu o COVID preukazoch obráti na ústavný súd

27.07.2021 15:51

Podľa novely môže Úrad verejného zdravotníctva SR pri tvorbe protipandemických opatrení prihliadať na digitálny COVID preukaz.

Igor Matovič

Matovič dostal prvú dávku vakcíny Sputnik

27.07.2021 14:39

Expremiér sa opäť obul do "dezolátov" v politike, v ŠÚKL a v médiách, ktorí démonizovali ruskú vakcínu.

SR Prešov OC koronavírus očkovanie Janssen POX

V Bratislavskom kraji doposiaľ evidujú 56 prípadov delta variantu koronavírusu

27.07.2021 14:07

Išlo najmä o pobyty v zahraničí ako služobná cesta, dovolenka či návrat z krajiny trvalého pobytu na Slovensko za prácou.

USA výbuch

Video: Okamih, kedy americké námorníctvo odpálilo výbušniny

27.07.2021 13:36

Americké námorníctvo zverejnilo zábery, na ktorých je vidieť ako odpaľujú výbušniny pri východnom pobreží USA.

bonum

Pravdivé informácie k dôležitým témam na základe overených faktov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 59027x
Priemerná čítanosť článkov: 2683x

Autor blogu

Kategórie