Založ si blog

Je Vláda SR tak hlúpa alebo tak poplatná cudzím záujmom?

 

Človek si zvykne aj na šibenicu … ale čoho je veľa toho je dosť.

V modernej histórii Slovenska tak tvrdý amaterizmus ako predvádza súčasná vláda nemá obdoby. Možno hovoriť o šikanovaní občanov Slovenska, tých miliónov občanov, ktorí sú ich „zamestnávateľmi“ a z daní ktorých sú každomesačne platení.

Natíska sa klasická otázka: „Cui bono?“ – „Komu to prospeje?“

O čo teda ide? Vládni predstavitelia stále vo väčšom rozsahu zavádzajú rôzne nové reštrikcie, ktoré znevýhodňujú neočkovaných občanov Slovenskej republiky. Vymýšľajú si vedecky nepodložené predstavy, akoby zaočkovaný občan nemohol prenášať a ďalej šíriť COVID 19. Ale opak – teda vedecký názor –  je pravdou. Oficiálne vedecké zdroje totiž uvádzajú toto:

OTÁZKA:Môžem po očkovaní proti COVID-19 nakaziť iných ľudí?

ODPOVEĎ: Zatiaľ nie je známe, či vakcína zabráni prenosu vírusu.

( predposledná strana č.7: https://fnnitra.sk/wp-content/uploads/2021/01/Co-mozete-ocakavat-po-vasom-ockovani-proti-COVID-19_5.jan-2021.pdf  ).

A rovnako leták spoločnosti Pfizer/BioNTech uvádza:

„Zatiaľ nevieme, či vakcína dokáže zabezpečiť, aby ste vírus ďalej nešírili, takže musíte naďalej dodržiavať opatrenia vydané orgánmi verejného zdravotníctva“ (strana č. 7 dole:  https://www.hse.ie/eng/services/news/newsfeatures/covid19-updates/covid-19-vaccine-materials/covid-19-vaccine-translated-materials/pfizer-biontech-comirnaty-vaccine-information-slovak.pdf ).

Táto informácia pendlerov asi nepoteší, nakoľko dokazuje, že si z nich robí Vláda SR totálnu „srandu“. Rovnako nepoteší veriacich, nakoľko nedávno vyšla správa: „Na stretnutí s pápežom sa budú môcť zúčastniť len plne zaočkovaní.
(https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/595063-na-stretnuti-s-papezom-sa-budu-moct-zucastnit-len-plne-zaockovani/ ).

Tak teda dokedy si ešte necháme skákať po hlave? Uvidíme, povedal slepý a išiel do kina na nemý film.

Cui bono? J

 

P.S.: (správa z 18.7.2021) Počet denných prípadov nákazy koronavírusom v Izraeli po prvý raz za štyri mesiace presiahol tisícovú hranicu. Podľa tamojšieho ministerstva zdravotníctva v krajine za uplynulých 24 hodín pribudlo dovedna 1118 nových infekcií, čo je najväčší denný prírastok od polovice marca. Informovala o tom agentúra DPA.

Izraelský premiér Naftali Bennett v piatok počas stretnutia s ministrami a predstaviteľmi bezpečnostných zložiek a zdravotných úradov uviedol, že koronavírusový delta variant spôsobuje nárast infekcií po celom svete, “a to aj v zaočkovaných krajinách ako Spojené kráľovstvo, USA či Izrael”. V tomto duchu poznamenal, že “účinnosť existujúcich vakcín proti variantu delta je slabšia, ako sme dúfali”. Zároveň dodal, že vakcíny samy o sebe problém pandémie nevyriešia. ( https://www.teraz.sk/zahranicie/v-izraeli-pribudlo-najviac-pripadov-od/563637-clanok.html )

 

Rusofóbiu nepriniesla vojna na Ukrajine. Ide o dlhodobý program Západu

24.03.2022

Kroky Moskvy na Ukrajine odhalili hlboko zakorenený a latentný rasizmus voči ruskému ľudu, ktorý mnohé západné inštitúcie – v neposlednom rade Hollywood a staršie mainstreamové médiá – kultivujú už príliš dlho. Zo všetkých vojenských operácií, ktoré sa uskutočnili od začiatku milénia – v Afganistane, Iraku, Líbyi a Jemene (uskutočnili ich USA a NATO), je zrazu [...]

COVID je mŕtvy, nech žije vojna. .. ?!

03.03.2022

Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ. Tradičná francúzska fráza pri menovaní nového panovníka je dnes aktuálnejšia, ako kedykoľvek predtým. Za „kráľa“ súčasného sveta dnes nemusíme považovať konkrétnu osobu. Korunovať za vládcu môžeme z hrdosťou problémy ovládajúce ľudstvo, inak povedané, prostriedky na ovládanie ľudskej mysle istými skupinami. Ozaj, [...]

Putin ukončí terorizmu zo strany Ukrajincov

25.02.2022

Konečne! Zrejme presne toto si povedalo množstvo obyvateľov Doneckej a Luhanskej oblasti po uznaní ich štátnosti Ruskou federáciou. Konflikt vyprovokovaný Západom po zvrhnutí demokraticky zvoleného prezidenta Janukovyča sa vyostril občianskou vojnou, ktorá na Ukrajine trvá už 8 rokov. Ukrajina je žiaľ veľmi „dobrý objekt“ práve pre západné mocnosti, na čele s [...]

Ukrajina Rusko Krym výbuchy základňa uarus

Pentagón: Nevieme, čo spôsobilo výbuch na Kryme, naše zbrane to neboli

12.08.2022 22:30

Neposkytli sme nič, čo by Ukrajincom umožnilo zaútočiť na Krym, povedal vysokopostavený americký predstaviteľ.

Cetinje

Strieľal hlava-nehlava. Muž v čiernohorskej Cetinji zabil 10 ľudí vrátane detí

12.08.2022 20:26, aktualizované: 21:23

Útočník začal svoje besnenie po rodinnej hádke.

detská obrna

Detská obrna sa šíri New Yorkom, nakazených môžu byť stovky

12.08.2022 19:17

Prvý prípad v Spojených štátoch za posledné desaťročie potvrdili 21. júla.

Vladimír Lengvarský

Lekári sa v pondelok rokovania o zvyšovaní platov nedočkajú

12.08.2022 18:45

Lekárski odborári od vlády nedostali dva sľúbené varianty návrhov.

bonum

Pravdivé informácie k dôležitým témam na základe overených faktov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 125599x
Priemerná čítanosť článkov: 2990x

Autor blogu

Kategórie