Založ si blog

Smer zachránilo odštiepenie Hlasu, Uhríka a spol. odštiepenie od ĽSNS.

 

Strana Smer-SD, ktorá bola dlhoročným víťazom volieb utrpela v roku 2020 porážku. Zo smerom to niekoľko mesiacov po voľbách vyzeralo biedne, a po odštiepení krídla na čele s Pellegrinim to vyzeralo ešte horšie. Situácia sa však takmer dva roky po voľbách radikálne zmenila. Smer začína opäť rásť. To, čo vyzeralo pred rokom ako pohroma, sa dnes vykryštalizovalo pozitívne. Smer sa očistil od liberálneho krídla a nabral jasnú rétoriku. Dnešná doba nám priniesla voličov, potrebujúcich počuť jasné a radikálne názory. To platí o kresťanoch, liberáloch, národniaroch, socialistoch… V dnešnej napätej situácií sa „prestávajú nosiť“ umiernené názory. Vidno to všade. Pre stranu Hlas-SD, ktorej politika je pre súčasného voliča až príliš umiernená to jednoducho môže znamenať obrovský pád z útesu. Prosto nezaujmú ani jednu z názorových strán voličov. Pellegrinovci nie sú ani liberáli, ani národniari, ani socialisti. Hlas je typická politická strana veterného rukáva. Kam zaveje situácia, tam sa otočí. Ľudia však toto prekúkajú. Hlas má preto veľmi dobre nasmerovanú cestu smerom za stranou Sieť.

Súčasná strana Smer – SD je dnes výrazne názorovo očistená. Do popredia sa dostali politici ako Ľuboš Blaha, ktorý nahradil miesta v popredí, po dnešných členoch strany Hlas. Treba dodať, že Blaha je dnes takmer jediným zástupcom pre sympatizantov socializmu, resp. komunizmu, keďže Komunistická strana Slovenska má na Slovensku len veľmi slabú podporu, oproti napríklad Českej republike. Smer dnes môže robiť ľavicovú, pronárodnú a socialistickú politiku bez zbytočného liberálneho krídla, a jednoznačne mu odchod „Hlasákov“ neuškodil a strana naberá na sile. Treba dodať, že takto pred rokom, dávali strane v prieskumoch len okolo 9% a tretie, resp. štvrté miesta. Dnes sa strana začína prejavovať ako možný víťaz najbližších parlamentných volieb. Najlepšou reklamou je dnes pre Smer súčasná vláda, ktorá robí jednu blbosť za druhou.

Opačný prípad zrejme zažije strana ĽSNS, ktorej najvýraznejšie osobnosti okrem Mariána Kotlebu, odišli do  novovzniknutej strany Republika. Tú dnes do parlamentu posielajú prakticky všetky prieskumy. Jej súčasné preferencie sa pohybujú niekde okolo 5 – 8 %, no pri súčasnom rozklade štátu dnešnou koalíciou jej preferencie rozhodne stúpnu. Republika sa stáva rešpektovaným hráčom, a možnú spoluprácu s ňou nepopierajú ani strany ako Sme rodina, Hlas či spomínaný Smer.

Strany, ktoré bojujú proti radikálnym covid opatreniam, či proti obrannej dohode s USA zákonite musia vzrásť. Odrážajú totiž vôľu ľudu. Tú vôľu, ktorú už takmer 2 roky súčasná vláda dehonestuje. Prípadná spolupráca Smeru, Repubilky a nového subjektu by mohla znamenať zaujímavú alternatívu súčasnej (kruto)vláde. Nechajme sa prekvapiť…

 

 

Demokracia, si ešte na Slovensku, alebo ti zvoní umieračik?

18.08.2023

Je ešte demokracia súčasťou Slovenska? To je otázka, ktorú si kladú ľudia na Slovensku už dlho, no včera táto otázka eskalovala o to viac. Čo sa to tu vlastne deje pár týždňov pred dôležitými parlamentnými voľbami? Je zarážajúce, že Slovensku vládne samozvaný alipaša – Hamran. Človek ktorý by za demokratických okolností do svojej funkcie ani nebol zvolený, [...]

Nad NAKA sa zmráka?

19.08.2022

To čo predvádzajú niektorí príslušníci NAKA v posledných mesiacoch prekračuje všetky medze. Svojvôľa, nezákonnosť, šikana, zastrašovanie a hlúposti spôsobené kŕčom. Určití príslušníci NAKA, otvorene označovaný súčasným šéfom polície ako „naši chlapci“ totiž už vedia, že metódam ich práce bude onedlho koniec. V prírode má všetko svoju prirodzenú [...]

Rusofóbiu nepriniesla vojna na Ukrajine. Ide o dlhodobý program Západu

24.03.2022

Kroky Moskvy na Ukrajine odhalili hlboko zakorenený a latentný rasizmus voči ruskému ľudu, ktorý mnohé západné inštitúcie – v neposlednom rade Hollywood a staršie mainstreamové médiá – kultivujú už príliš dlho. Zo všetkých vojenských operácií, ktoré sa uskutočnili od začiatku milénia – v Afganistane, Iraku, Líbyi a Jemene (uskutočnili ich USA a NATO), je zrazu [...]

vojna na Ukrajine, Avdijivka

ONLINE: Fitch hodnotila rating Ukrajiny, očakáva vojnu po celý rok 2024. Rusi tlačia pri Avdijivke

09.12.2023 07:50

Fitch ponechala rating Ukrajiny vo vysoko špekulatívnom pásme. Vojna bude podľa nej pokračovať, vidí určitú výhodu Ukrajiny, ale mier je v nedohľadne.

Ivan Korčok, Peter Pellegrini

Hrabko: Do súboja Korčoka s Pellegrinim sa môže vkliniť len známa osobnosť

09.12.2023 07:43

Počet kandidátov na prezidenta zrejme bude podľa publicistu Hrabka viac, ale popri Korčokovi a Pellegrinim budú len do počtu.

betlehem

Nový betlehem v Banskej Bystrici bude veľkým prekvapením. Čím je špeciálny?

09.12.2023 07:00

Triumfoval vo Vatikáne a doteraz vytvoril stovky betlehemov. Rezbár Peter Zoričák najnovšie zhotovil ikonické vianočné dielo aj pre mesto pod Urpínom.

Izrael, Gaza, Pásmo Gazy, Palestínčania

Šéf palestínskej samosprávy Abbás chce koniec bojov a medzinárodnú konferenciu

09.12.2023 06:54

Medzinárodná mierová konferencia má podľa Abbása nájsť trvalé politické riešenie a cestu k vytvoreniu palestínskeho štátu.

bonum

Pravdivé informácie k dôležitým témam na základe overených faktov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 44
Celková čítanosť: 140412x
Priemerná čítanosť článkov: 3191x

Autor blogu

Kategórie